Küçük Daireleri Kolayca Satmanın Yolları

70 metrekarenin altında olan dairelerin satış süreci, konutun yer aldığı bölgeye göre değişiyor olup; bazen çok geniş zamanları bulabiliyor. Yalnız yaşayanlar, küçük daireleri satın almak yerine kiralamayı tercih ederken, 70 metrekare altındaki daireleri satın alanlar ise düşük bütçeler ile gayrimenkul yatırımı yapmayı hedefliyor.

Ev Basitleştirilmeli

Küçük dairesini daha kısa bir sürede satmak, daireyi olduğu metrekareden daha büyük göstermek isteyen ev sahiplerinin izlemesi gereken yoldaki ilk adım; yaşam alanını basitleştirmek olmalı. Dağınık bir yaşam alanı, alıcılarda kötü bir izlenim bırakmaya neden oluyor. Salondaki eşyaları azaltmak, ev içinde bulunan ölü alanları değerlendirerek evi alıcıların ziyaretine hazırlamak faydalı olacaktır. Duvarlarda birden fazla tablo bulundurmak yerine geniş ve etkileyici tek bir tablo kullanmak daha mantıklı bir karardır.

Duvar Renkleri

70 metrekare altındaki küçük daireleri olduğundan daha büyük, geniş göstermek için duvarların rengini seçerken normalden daha fazla özenli olmak gerekiyor. Duvarlarda açık ve nötr tonları tercih etmek, evin daha büyük olduğu yönünde bir algı oluşturacaktır.

Balkonu Değerlendirmek

Küçük evlerde bulunan balkonlar kesinlikli doğru bir şekilde değerlendirilip, kullanışlı hale getirilmelidir. Balkonu, evin dar olan iç kısmına karşın daha rahat, ferah ve nefes alınacak keyif köşesi olarak değerlendirmek doğru olacaktır.

Ayna Kullanmak

Giriş ve banyo gibi evin geneline nispeten daha küçük olan kısımlarda büyük aynalardan yardım almak faydalı olacaktır.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz