Tiny House yani küçük evler ABD’de meşhur. Şimdi ise Türkiye bu evlerin akımına kapıldı. 2008’de küresel ekonomik kriz ardından insanlar konut arayışında alternatif çözümler üretmeye başladı. Tiny House evleri gittikçe yayılmaya başladı ve batı ülkelerine de yayıldı. Küçük bir evde yaşayıp, minimalizmi ve özgür yaşam felsefesini ortaya çıkaran Tiny House evleri sayesinde sade ve küçük bir evde hayat sürdürebiliyorsunuz.

Doğanın içerisinde yer alan bu evler sayesinde daha az eşya ve sade bir ev ile mutluluğu yakalayabiliyorsunuz. Ayrıca küçük evler için harcanan miktar diğer evlere göre daha da az tutuyor. Küçük evin masrafının az olması da kullanıcılara daha da cazip geliyor. Ev için ödenen vergiler, günlük masraf bakımından azalma avantajı sunuyor. Tiny House, genellikle 10 metrekare ile 30 metrekare arasında değişiklik gösteriyor. İsteğe göre tekerlekli ya da sabit seçim yapabiliyorsunuz.

Farklı boyutlarda ve şekillerde inşa edilebilen küçük evler, yaşam alanını arttırıyor. Ekonomik ve çevreci bir seçenek sunması kullanıcıların dikkatini çekiyor. Bu evlerin fiyatları ise 90 bin ile 200 bin TL arasında değişiklik gösterebiliyor. Bu evler sayesinde inşaat ruhsatı, zemin etüdü, vergiler, inşaat maliyeti, harç bedelleri ödemenize gerek kalmıyor. Bu tarz ödeme yapmak istemeyen kişilerin tercih edebileceği ev Tiny House’dur.

Çevre dostu olan küçük evler sayesinde enerji ihtiyacını güneş panellerinden karşılıyorsunuz. Bu evlerin birkaç yıl sonra Türkiye’de daha da yaygınlaşması bekleniliyor. Ayrıca bu evlerde ocaklar gazla çalışıyor, klozet ise elektrikle çalışacak şekilde dizayn ediliyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz