Gün geçtikçe, konut sıkıntıları artmaya başlıyor. Söz konusu duruma nüfusun artmasının etkisi de oldukça fazla oluyor. Bu nedenle yeni projelerde tasarlanan konutların boyutları da

Küçük Evlerin Sağladığı Avantajlar
Gün geçtikçe, konut sıkıntıları artmaya başlıyor. Söz konusu duruma nüfusun artmasının etkisi de oldukça fazla oluyor. Bu nedenle yeni projelerde tasarlanan konutların boyutları daha küçük olarak belirleniyor. Ufak tefek detayları da göz önünde bulundurduğunuz sürece, küçük ama şirin bir eve sahip olabilirsiniz.
– Öncelikle, daha büyük evlerle kıyasladığımız zaman küçük evlerin maliyetinin çok daha uygun olduğunu görebiliriz. Küçük evlerin belki de en büyük faydası da fiyatı oluyor. Sosyal imkanlar, mimarisi ve bulunduğu konum itibari ile neredeyse aynı ama bir oda sayısı fazla olan evlerden hemen hemen 50.000 TL daha uygun küçük bir ev bulabiliyorsunuz.
– Evi satın alırken kar ettiğiniz gibi, ev içerisinde yapılacak olan işlemlerde de büyük tasarruflar yapabilirsiniz. Zemin döşeme, badana, kartonpiyer ve diğer tadilatlar için ödenen masraflar bazen insanın içine dert olabiliyor. Fakat evinizin boyutu küçüldükçe, bu gibi masraflara ayırdığınız tutar da azalacaktır.
– Büyük evlerin en büyük sıkıntılarından birisi de mobilyalardır. Boş kalmaması, daha dolu gözükmesi için birçok eşyaya ihtiyacınız olabilir. Fakat küçük evlerde, ihtiyacınız olan eşyalarla birlikte daha sade bir görünüm elde edebiliyorsunuz. Böylelikle daha kullanışlı bir eve sahip oluyorsunuz.
– Temizlik yapmak bazen fazlasıyla yorucu, ağrılı ve bunaltıcı bir süreç olabiliyor. Tabii temizliğin süresi, evin boyutuyla da doğru orantılı oluyor. Eviniz ne kadar küçükse, temizliğe ayırdığınız vakit de o kadar az olabilir. Sadece birkaç saatinizi ayırarak, evinizde dip köşe bir temizlik yapabilirsiniz.
– Evi ısıtmak kolay evlerde çok daha kolay oluyor. Kış aylarında ısıtma, yaz aylarında ise serinletme için tercih edilen yöntem ne olursa olsun küçük evlerde, büyük evlere kıyasla çok daha kolay oluyor. Kolay olmasının yanı sıra daha da ucuza mal oluyor.
– Küçük evlerde ısıtma, aydınlık ve temizliğin çok daha ucuza mal olması, faturalara da yansıyor. Özellikle doğal gaz olmak üzere, diğer tüm faturalarda da daha ufak tutarlarla karşılaşıyorsunuz.

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.