Küçük evlerinizi satmak için tavsiyeler

Doğru pazarlama stratejisini oluşturarak küçük ev satışlarında başarıyı kolayca elde edebilirsiniz.

Beyaz yakalı işçiler ve öğrenciler genellikle evde yalnız yaşmayı tercih ederler. Küçük evleri satarken dikkat etmeniz gereken birçok nokta var. Büyük evi tercih eden Türkiye gibi ülkelerde, bu tür evleri satın almak için doğru stratejiyi izlemeniz gerekir. Küçük evler fiyat avantajı, yer ve yatırım değeri kriterlerini ön planda pazarlayarak satışların başarısını getirir. Küçük ev satarken dikkat etmeniz gereken şey nedir? Bu evlerin hangi özelliklerinin vurgulanması gerekiyor? İşte küçük evlerde hızlı satış için bazı öneriler

Fiyat avantajı hakkında konuşun

Özellikle, küçük bir ev satın almakla ilgili birçok çekincenin olduğu yerdir Türkiye. Bu konuyla ilgilenen bir alıcıyı etkileyen ilk yol, bu evlerin fiyat avantajları hakkında konuşmaktır. Uygun fiyatlarla küçük evlere sahip olmak daha kolaydır. Öte yandan, ev kredisi ile ev sahibi olmak isteyenler aynı zamanda daha az kredi ve daha düşük taksitle ev sahibi olma şansını elde edebilirler. Özellikle yatırım için küçük bir ev satın almak isteyenlere ikna ederseniz, kira avantajından bahsedebilmeniz mümkün.

Odaklarını Çevredeki üniversitelere ve iş alanlarına yöneltin

Portföyünüzde çok sayıda küçük eviniz varsa, hemen çevresindeki üniversitelerin veya iş alanlarının yerlerini öğrenin. Çünkü üniversite öğrencileri ve beyaz yakalı çalışanlar en çok tercih edilenlerdir. Bu hedef grubundaki potansiyel müşterilere küçük bir ev satın alma avantajlarından bahsederken, bu yerlerden bahsettiğinizden emin olun. Aslında üniversitelerin ve ticaretin bulunduğu alanlarda broşür veya açık hava reklamcılığı işi yaparak dikkat çekebilir ve satışları hızla gerçekleştirebilmeniz mümkün.

Kiralama kolaylığını açıklayın

Küçük ev satabileceğiniz bir diğer hedef grup, birikintisini yatırıma dönüştürecek kişilerdir.. Bu insanlara ulaşarak, küçük evin avantajlarını söyleyebilirsiniz. Bütçeleri ile büyük bir ev satın almak yerine, iki küçük ev satın alabilir ve böylece kira gelirlerini artırabilirsiniz diyebilirsiniz. Kira avantajı, bir yatırım mülküne sahip olmak isteyenlere hitap eder.

Diğer avantajları listeleyin

Küçük evlerin bakımları basittir. Temizleme için daha az zaman harcanmaktadır. Öte yandan, ev küçük olduğu için daha hızlı ısınır ve elektrik ve doğalgaz gibi masraflar azalır. Duvar kağıdı, mobilya, dekorasyon gibi şeylere daha az bütçe ayırırsınız. Ayrıca küçük evlerin ekonomik olması kadar çevresel ve sosyal faydalar da vardır. Örneğin, küçük evlerde daha az atık üretilir; daha az sera gazı üretilir; daha temiz bir dünya için yapacağınız katkılardan biridir.

Evi Pazarlayan olaran yukarıdaki yazılanlar haricinde sizin bir öneriniz var mı?

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz