Havaray Projesi Sektörü Canlandıracak

Havaray Projesi ile gayrimenkul sektörünün hareketlenmesi, Küçükçekmece – Başakşehir arasındaki bölgede emlak değerlerinde minimum yüzde 30 oranında yükselişin yaşanması ve bölgenin en kıymetli, gözde bölgelerden birisi haline gelmesi bekleniyor.

Bölgedeki Ulaşım Sorunun Çözülecek

Küçükçekmece – Başakşehir hattında on yedi durak yer alıyor. Havaray, Sefaköy’den başlayacak olup sırası ile Armonipark, Borusan, Sanayi, Gümrük Yolu, Halkalı Merkez, Toki 1, Toki 2, Arenapark, Masko, Ziya Gökalp, Atatürk Oto Sanayi 1, Atatürk Oto Sanayi 2, Başak Konutları, Onurkent, Oyakkent istasyonlarından geçerek Fatih Terim Stadyumu’nda sona eriyor. Havaray Projesi ile bölgedekilerin yaşadığı en büyük sıkıntılardan birisi olan ulaşım sıkıntısının çözülmesi planlanıyor.

Metrekare Fiyatları 5 Bin 500 TL’yi Bulacak

Başakşehir, en gözde bölgelerden birisi olup, metrekare başına fiyatların en düşük 4 bin TL olduğu bir bölge. Havaray Projesi ile birlikte metrekare başına fiyatların 5 bin 500 TL civarında olması bekleniyor. Başakşehir dışında en büyük hareketliliğin Halkalı’da yaşanması bekleniyor. Halkalı’da metro bağlantısı sadece Bezirganbahçe Konutları’nın yer aldığı bölgede bulunuyor. Havaray Projesi sayesinde, modern ulaşım olanaklarının bulunmadığı fakat çok nitelikli konutların bulunduğu bölgeler daha da cazip kılınacak. Atakent bölgesinde mevcut durumda en uç noktalardaki kiralık dairelerde bile metrekare başına fiyat 17 TL iken, Havaray sonrasında bu fiyatın metrekare başına 22 – 24 TL civarında olması bekleniyor.

Anadolu Yakasında Hareketlilik Tuzla’da Yaşanacak

Havaray Projesinin Anadolu Yakasında sağlayacağı asıl hareketlilik Tuzla’da bekleniyor. Tuzla Marina’dan başlayacak olan beş kilometre uzunluğundaki hat, metro gibi modern toplu ulaşım olanağının olmadığı Dörtyol, İston, Gemiciler Sanayi Sitesi, Tuzla Belediyesi gibi bölgeler için büyük bir fırsat olacak. Projenin tamamlanması ile birlikte Tuzla bölgesinin, hızlı bir değer artışına konu olması ve satılık dairelerde metrekare başına fiyatların 4 bin TL civarında olması bekleniyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz