Küçükçekmece Gayrimenkul Piyasası

İstanbul’a merkezi bir konumda olmanın ve düzenli yapılaşmanın avantajını taşıyan Küçükçekmece’deki gayrimenkul fiyatlarında her geçen gün yeni bir artış söz konusu oluyor. İlçedeki metrekare değeri 2 bin 500 TL ve 5 bin TL arasında değerleniyor.

Satılık Gayrimenkul Fiyatları

Site projelerinin artışta olması, ilçedeki güncel gayrimenkul fiyatlarının inişli çıkışlı olmasına neden oluyor. Küçükçekmece’de stüdyo ve 1+1 dairelerin satış fiyatı 59 bin TL ve 79 bin TL arası oluyor. Satılık 1+1 daireler 650 – 750 TL aralığında bir bedel karşılığında kiraya verilirse, daire kendini 10 yılda amorti edebiliyor.

Genel olarak yeni evli çiftlerin tercihi olan 2+1 büyüklüğündeki dairelerin satış fiyatı 90 bin TL’den başlıyor. Site içerisinde bulunan, birçok sosyal imkan avantajı sağlayan dairelerin fiyatı artış gösterebiliyor.

Daha geniş ailelerin tercihi olan 3+1 büyüklüğündeki dairelerin satış fiyatı 110 bin TL’den başlıyor. Havuzlu sitelerde daire tercih edenlerin, en az 500 bin TL ödemesi gerekiyor.

Kiralık Gayrimenkul Fiyatları

Küçükçekmece’de dairelerin kira bedeli, binanın ve dairenin bakımına göre değişkenlik gösteriyor. Ulaşım olanakları ve site içerisinde bulunan dairelerin sağladığı sosyal imkanlar da fiyatı büyük ölçüde etkiliyor. 1+1 büyüklüğündeki dairelerin kira bedeli 750 TL’den başlıyor. 2+1 büyüklüğündeki dairelerin kira bedeli 900 TL’den başlarken, daha kalabalık ailelerin tercih ettiği 3+1 dairelerin kira bedeli ise bin 100 TL oluyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz