Ticari gayrimenkul yatırımı her geçen gün daha fazla kurumsal yatırımcının dikkatini çekmeye devam ederken bunun en büyük nedeni olarak ise yatırımda çeşitlilik sağlaması gösterili

Kurumsal Yatırımcılar Artık Ticari Gayrimenkulü Tercih Ediyor 
Ticari gayrimenkul yatırımı her geçen gün daha fazla kurumsal yatırımcının dikkatini çekmeye devam ederken bunun en büyük nedeni olarak ise yatırımda çeşitlilik sağlaması gösteriliyor. Yine ticari gayrimenkul yatırımının çok daha yüksek olması da bu yatırımın popülaritesini arttırıyor. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Cushman & Wakefield Yönetici Ortağı Tuğra Gönden yatırımda yeni trendin ticari gayrimenkuller olduğunu dile getirdi. 
Nitelikli Ticari Gayrimenkul Yatırımı Daha Güvenilir
Menkul yatırım ile kıyaslandığında nitelikli ticari gayrimenkul yatırımı çok daha güvenilir bulunurken getiri açısından kıyaslama yapıldığında da daha dengeli bulunuyor. Gayrimenkul yatırım fonu gibi bu alandaki yatırım araçlarının daha da artması gerektiğini vurgulayan Gönden yasal mevzuatlara uygun hale getirilen yatırım araçları ile bu alanda yatırımı tercih edenlerin sayılarının da artmasının kesin olduğunu vurguladı. 
Kurumsal Yatırım Niteliği Öne Çıkıyor 
Yurtdışında son derece yüksek tercih edilirlik oranına sahip olan ticari gayrimenkul yatırımı kurumsal yatırım niteliği ile öne çıkmayı başarıyor. Yurtdışında geliştirilen başarılı modelin ülkemizde de yaygınlaştırılması durumunda bu yatırım aracının kurumsal yatırımcıların daha fazla ilgisini çekeceğini savunan Gönden mevzuata uygun hukuki basamakların tümünün tamamlandığı yatırım araçlarının sayılarının artması gerektiğini savundu. Yine yatırıma sunulan ticari gayrimenkul ile ilgili olarak detaylı ticari incelemeler yapılması ve bu incelemelerin detaylı raporlarının yatırımcılara sunulması, mülkiyet yapısının çoklu olmaması gibi faktörlerde yatırımcılar açısından büyük önem taşıyor. 

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.