Kütahya’da Konut Fiyatları El Yakıyor 

Konut fiyatları kademeli olarak artmaya devam ederken Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası gerçekleştirmiş olduğu Konut Fiyat Endeksi araştırmasını tamamlayarak sonuçlarını kamuoyu ile paylaştı. Açıklanan verilerde en çok dikkat çeken ise Kütahya’da yaşanan hızlı yükseliş oldu. Temmuz 2017 ayı içerisinde Kütahya’daki konut fiyatları bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 13,50 oranında artış gösterdi. Bazı bölgelerde bu artış yüzde 25 sınırına yaklaştı.

Yıldırım Beyazıt Mahallesi Rekor Kırdı

Kütahya içerisinde en çok değer kazanan bölge ise son dönemde pek çok yatırıma sahne olan Yıldırım Beyazıt Mahallesi oldu. Kütahya’nın en modern bölgelerinden biri olan Yıldırım Beyazıt Mahallesi sınırları içerisinde yer alan konutların fiyatları geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 25 oranında değer kazandı. Yani geçen sene buradan konut alan yatırımcılar yüzde 25 oranında para kazanmış oldu. 100 bin liralık gayrimenkul yatırımı yatırımcısına 1 senelik zaman dilimi içerisinde 25 bin lira getirmiş oldu.

Zafertepe ve Bölcek’te Değerlendi

Kütahya sınırları içerisinde yüksek hızda değer kazanan iki diğer bölge ise Zafertepe Mahallesi ve Bölcek Mahallesi oldu. Bu bölgelerde yer alan konut fiyatları da geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 20 civarında değer artışı gösterdi. Türkiye geneli dikkate alındığında konut fiyatları yüzde 15.33 oranında artış gösterirken Kütahya ile beraber Afyon, Uşak ve Manisa illerinde de yaşanan artış yüzde 13.50 olarak açıklandı.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz