Lebiderya kelimesi anlam bakımından Farsça’dan gelmiş ve leb ile derya kelimelerinden oluşmaktadır. Anlam bakımından ise deniz kenarı anlamını taşımaktadır. Sıklıkla duyduğumuz bu kelimeyi daha çok emlakçılardan veya konutlarla ilgilen kişilerden manzaranın ifade edilmesinde kullanılıyor.

Lebiderya ev

Emlak sektöründe kişilerin daima deniz manzarasına sahip olan evleri tanımlamak için kullanmış olduğu lebiderya ev kullanılmaktadır. Sahil kenarı yada deniz manzaralı evlerde sıfat görevi gören lebiderya çok fazla kullanılıyor. Lebiderya kelimesi önünde engel olmayan ve sahil ile denize yakın camdan bakıldığında görülebilecek evlere genelde deniliyor. Bu bakımdan emlakçılar ve alım satım yapan kişiler daha fazla bu kelimeyi kullanır.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz