LİHKAB Tescili Yaptırmak

Lisanslı Harita ve Kadastro Mühendislik Bürosu (LİHKAB) Yönetmeliğine göre, lisanslı mühendislerin, lisans belgelerinin haricinde LİHKAB tescili yaptırması da gerekiyor.

LİHKAB Tescili

Lisanslı Harita ve Kadastro Mühendislik Bürosu Yönetmeliği ile, LİHKAB tescil işlemlerinin yapılmasına ilişkin, mesleki faaliyetlerin HKMO tarafınca denetlenmesine ilişkin, LİHKAB mesleki faaliyetlerinin denetimi için değerlendirmelere konu olan kayıtların tutulmasına ilişkin ve meslektaşlar arasındaki haksız rekabetin önüne geçmeye ilişkin esaslar belirleniyor.
Söz konusu yönetmeliğe göre, lisans belgesi almış olan mühendislerin, Lisanslı Harita ve Kadastro Mühendislik Bürosu (LİHKAB) tescilini de yaptırmaları gerekiyor. Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası’na yapılan kayıt ve tescil ile LİHKAB tescili de yaptırılıyor ve her yılın ilk ayının son gününe kadar yıllık onayın yapılması gerekiyor.

LİHKAB Tescili İçin Gereken Belgeler

a) Tescil edilmesinde;
 
1) Başvuru formu,
2) Lisans belgesi örneği (Şube/Temsilcilik onaylı),
3) Hizmet binası kontrol formu,
4) Yemin tutanağının örneği (Şube/Temsilcilik onaylı),
5) İşyerinde bulundurulması zorunlu asgarî personel ve donanım listesi,
6) Vergi mükellefi olduğuna dair belge (Şube/Temsilcilik onaylı),
7) 1 adet resim,
8) Tescil ücreti (İlk açılış).

b) Tescilin yenilenmesinde;

1) LİHKAB tescilinde değişiklik olmadığına dair taahhütname,
2) Yıllık onay ücreti.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz