Liseye Geçiş Sistemi, Emlak Arama Kriterlerini Değiştirdi

TEOG sınavının kaldırılması, ve adrese yakın okullara tercih hakkı kazandıran sistemin gelmesi ile birlikte emlak ilanları ve emlak aramalarında bazı değişiklikler meydana geldi.

‘Lise’ Kelimesiyle 15 Kat Fazla Arama Yapıldı

Liseye geçiş sistemine getirilen değişiklikler, aileleri harekete geçirdi. Öğrencileri, en yakın okula yerleştirmeye dayanan sistem, emlak aramalarında da yeniliğe yol açtı. Fen liseleri ve proje okullar gibi başarısı daha yüksek olan okulların yer aldığı bölgelerdeki emlak ilanlarına getirilen “liseye yakın” ibaresi dikkat çekiyor. Ayrıca emlak aramalarında içerisinde “lise” kelimesi geçen sorgular 5 Kasım – 8  Kasım tarihleri arasında 15 kat arttı.

Emlak aramalarında en fazla kullanılan diğer ibareler ise “fen lisesi”, “fen lisesine yakın”, “ Anadolu lisesi” ve “liseye yakın” olarak sıralanıyor.

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz