Özel, görev veya hizmet için verilen konutlarda görevin yada hizmetin bitimine kadar kişilerin oturma hakkı bulunuyor. Sıra tahsisli olarak verilen konutlarda ise oturma süreleri 5 yıl olarak belirtilmiş durumda. Peki lojmanda kimler oturur? Kamu konutlarında oturabilen kişiler kimler? İşte detaylar…

Lojmanda kimler oturabilir?

Lojmanlarda kimlerin oturabileceği hakkında birçok detay hükümlere göre açıklanmıştır. Kanun kapsamında özel, görev veya hizmet için verilen konutlarda verilen konutlar için görev yada hizmetin devam ettiği süre boyunca oturmasına müsaade edilmiştir. Sıra tahsisli olarak verilen konutlar için oturma süresi tam beş yıl olarak belirtiliyor. Yinede bu sürenin bitmesinden sonra konutta yerleşecek başka biri olmadığında, bir süre belirtilmeden oturmasına şartlı bir şekilde izin verilmektedir.

Lojmanda kimler oturur?

Lojmanda kimler oturabilir? Bu sorunun cevabını aşağıda sizler için şu şekilde açıklayabiliriz;

Genel bütçe içerisine dahil edilen daireler, katma bütçeli olan kurumlar, il özel idareleri ve belediyeler hatta bu iki kurumun kurmuş oldukları birliklerle beraber bunlara bağlı olan döner sermayeli kuruluşlar oturabilir. Bunların yanı sıra ise, iktisadi devlet teşekkülleri oturabilir. Kamu teşebbüslerine ait olan müesseseler oturabilir. Bunlara ek olarak kamu kurumu niteliğinde olan meslek kuruluşları olmamak şartıyla, özel kanunlar ile yada özel kanunların vermiş olduğu verilen yetkiyle kurulan bankalar ile kamu ve kuruluşları dahil edilmektedir.

Yukarıda belirtmiş olduğumuz bu kişiler, lojmanlardan faydalanabilir veya oturabilir.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz