Lojmandan çıkarılma nedenleri nedir? Lojmandan çıkma sorunları nelerdir? Sizlerinde bildiği gibi lojmandan otururken ölenin ailesi, ölümden itibaren 2 ay içerisinde oturdukları konuttan ayrılmak zorundalar. Peki diğer lojmandan çıkarılma sebepleri nelerdir? İşte detaylar…

Lojmandan çıkarılma nedenleri!

Özel olarak, görev için verilen yada hizmet için verilen konutta oturanlar için; görevin bitişinden itibaren 2 ay içerisinde konutlarını boşaltmaları gerekmektedir. Eğer sıra tahsisli konutlarda oturuyorsanız; beş yıl oturma süreniz dolduğundan itibaren onbeş gün yada yararlanacak biri olmaması sebebiyle oturmasına müsade edilen kişi çıkması iadre tarafından bir tebligat gönderilerek, gönderilen tebligat tarihinden itibaren 1 ay içerisinde, emeklilik, istifa, başka bir yere nakil gibi, her ne şekilde olursa olsun iki ay içerisinde konutu boşaltmak zorundadırlar.

Eğer konutta oturmaya devam ederken, ölenin ailesi oturuyorsa, ölüm tarihinden itibaren 2 ay içerisinde evden ayrılmak zorundalar. Konutta oturma sırasında il veya ilçe dışında sıkıyönetim savcılık yada mahkemesine hatta adli müşavirliğine yada sıkıyönetim komutanlıkları emrinde kadrolu olarak çalışan asker ceza ve tutukevine atanan çalışanlar yada bu görevlerden başka bir bölgede aynı yada değişik görevlerde çalışanlar için kesilmiş olduğu tarihten itibaren 6 ay içerisinde konutları boşaltmaları gerekmektedir.

Konut verilen ve oturma şartlarını uymadıkları belirlenen kişilere tebligat gönderilir. Gönderilen tebligat itibariyle 2 ay içerisinde konutu boşaltmaları istenir. Ancak staj, kurs tedavi amacıyla ayrı kalan kurum yada kuruluşlarıyla ilişkisi kesilmemiş olan ailelerin oturma süresi bitene dek konuttan çıkarılmazlar.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz