Vergi reformu çalışmalarını devamlılığını sürdürüyor. Ortaya çıkan bilgilere göre pakette bir değişiklik olmaması durumundan 5 milyon lira ve daha üstü olan konutlar için emlak vergisi ve yanında %1 ek vergi daha gelmesi planlar arasında yerini alıyor. Konutların değeri ise şu an tam belli olmasa da Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından açıklanacak.

Değer vergisi lüks konutlar için gelecek ve bu durum sayesinde vergi sisteminde adalet sağlanacak. Konutlarının değerinin belirlenmesinin ardından mükelleflere itiraz hakkı da tanınacak. İtiraz olmazsa da taşınmazın değeri bu konuda kesinleşecek. Gelecek olan vergi Şubat ve Ağustos aylarının sonlarında iki taksit şeklinde ödenecek. 5 milyon liranın üzerinde olan konutlar için emlak vergisi dışında gelecek olan vergi hakkında sizin düşünceleriniz nedir? Soru ve görüşlerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com






_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz