Konut Fiyatları Dibi Gördü

Konut fiyatlarında yaşanan dalgalanmalar ile beraber inşaat sektöründe yeni döneme girildiğine dair uyarılar birbiri ardına geliyor. Konut fiyatlarının dibi gördüğünü belirten Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum müteahhitlere konu hakkında uyarılarda bulunduklarını belirterek sorunun çözümü için artık gereksiz lüks konut inşaatına izin vermeyeceklerini söyledi.

Lüks Konutlar İçin Sınırlama % 10 Fiyat İndirimi Anlamına Geliyor

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum tarafından belirtilen sınırlama başarılı bir şekilde hayata geçirilirse bu durumda konut fiyatlarında yaklaşık olarak yüzde 10 oranında azalma anlamına gelecek. Konut fiyatlarında sektörün dibi gördüğünü iddia eden Kurum konut fiyatlarının şu anda bulunan seviyeden daha da aşağıya düşemeyeceğini iddia etti. Konut maliyetleri sürekli olarak yükselirken ne yazık ki konut fiyatları dibe çekilmeye devam ediyor. Özellikle de İstanbul’da konutlar artık çok daha lüks olarak inşa edildiği için müteahhitlerin uğradığı zarar katlanarak artıyor.

Alıcılar İçin Fırsat Dönemi Olarak Değerlendirilmeli

İstanbul’da konut fiyatlarının dibi gördüğünü belirten Kurum bu dönemin alıcılar için fırsat dönemi olduğunu belirterek alım için bekleyen kişileri harekete geçmeleri konusunda uyardı. İstanbul’da yaşanan bu fiyat dalgalanmasının yaklaşık 6-7 yıllık bir süreçte tekrarlandığını dile getiren Kurum yaşanan bu olayın fiyat düzenlemesi olduğunu söyleyerek sektörün yakında toparlanmaya geçeceğini ve aşırı değerlenme yaşanan bölgede fiyatların da makul seviyelere çekilerek düzelmenin tamamlanacağı müjdesini verdi.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz