Lüks Konuta Olan Talep Artıyor

Lüks konut pazarlama şirketi Coldwell Banker’in Türkiye’deki Profesyonel Lüks Konut Uzmanı ve Gayrimenkul Yatırım Danışmanı Ayşe Fügen Arda, Uluslararası Gayrimenkul 2017 raporundaki lüks gayrimenkule yapılan yatırımlarla ilgili açıklamayı yorumluyor.

Son Teknolojiye Sahip Lüks Konutlar Ön Planda

Los Angeles’ta, Dubai ve Miami’de lüks konut uzmanlığı eğitimi alan Ayşe Fügen Arda, araştırma sonuçlarına bakıldığında tercih edilen lüks konutların; özel hayatın gizliliğini sağladığı ve son teknolojiye sahip olduğunu belirtiyor. Ayşe Fügen Arda’nın açıklamaları şu şekilde;

“Dünyada lüks konut satın alan kişilerin yüzde 82’si özel hayatlarının gizliliğinin kendileri için büyük bir öneme sahip olduğunu ifade ediyor. Bu da özellikle konut üreticileri için önemli bir fırsat yaratıyor. Özel hayatların gizliliği konusundaki ihtiyaçların karşılanması için lüks konut alıcıları evlerini uzaktan izleyebilecekleri emniyet ve güvenlik özelliklerinin varlığına dikkat ediyor. Yüksek gelire sahip bireyler kimlik hırsızlığı sonucunda ortaya çıkabilecek risklerin de farkında ve satın alacakları konutun bu endişeleri de bertaraf edeceği bir teknolojiye uygun olmasını arzu ediyor. Varlıklı tüketiciler, konutlarında merkezi bir network üzerinden güvenilir bir şekilde kontrol edeceği akıllı ev teknolojisine ve internet bağlantılarının varlığına da önem veriyor. Alacağı site içindeki değerler ve yaşam tarzları da yüksek gelir sahibi bireylerin satın alma kararı üzerinde etki edecek önemli faktörler olarak ortaya çıkıyor. Son zamanlarda ise ev içerisinde yaşlıların hayatlarını ve bakımlarını kolaylaştıracak unsurların mevcudiyeti de insanların ev seçerken göz önüne aldığı faktörlerden biri oluyor” diyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz