Avustralyalı Lionel Buckett, ailesinden miras kalan 240 hektarlık arazi içerisinde kendine en uygun gördüğü alanı bulup, projesi ile mağarayı harika bir yaşam alanına dönüştürdü.

Mağaranın Şahane Bir Eve Dönüşümü
Avustralyalı Lionel Buckett, ailesinden miras kalan 240 hektarlık arazi içerisinde kendine en uygun gördüğü alanı bulup, projesi ile mağarayı harika bir yaşam alanına dönüştürdü.

Eşsiz Bir Manzara
İlk evini 17 yaşında inşa eden Lionel Buckett, ustalık eseri olarak nitelendirilebilecek olan projesi için çelik, beton ve çok az miktarda ahşap kullandı. Malzeme kullanımı minimum seviyede olan ve doğa ile iç içe olan evin eşsiz bir Blue Mountains Sıradağları manzarası bulunuyor. Gece saatlerinde gökyüzündeki yıldızları tek tek sayabilmek mümkünken, evin etrafını sarıp sarmalayan doğal bitki örtüsü ise daha da güzelleştiriyor.
Mağarada Lüks Banyo
Yere kadar uzanan camı sayesinde enfes manzaraya eşlik eden banyo ise lüks evleri aratmıyor. Banyo içerisinde yere gömülmüş jakuzi, taştan el işçiliği ile oyulmuş olan lavabo ve ortama uyumluluk gösteren tuvalet bulunuyor. Ayrıca ev içerisindeki sobanın borularını sarılı bir şekilde bulunan metal borularda bulunan su, ısınarak mağaranın çatısındaki tanka doğru gidiyor ve tank içerisinde su birikimi yapılıyor.
Lionel Buckett, evini gezip, görmek isteyen ziyaretçilerine her zaman kapısını açıyor. Ayrıca konaklamak isteyen misafirleri için de uygun bir ücret ile bu imkanı sağlıyor.

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.