Mahalle Kurgusu İle 15 Bin Konut İnşa Edilecek 

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) ile Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ortaklığında düzenlenen 7 İklim 7 Bölge Ulusal Mimari Kentsel Tasarım Fikir Yarışması gerçekleştirildi. Bu sene mahalle temasının kullanıldığı yarışmanın ödül töreninde söz alan Toplu Konut İdaresi Başkanı Mehmet Ergün Turan önce ödül alan kişileri kutladı ardından da 15 bin konutluk mahalle inşa edeceklerinin müjdesini verdi.
 
İkinci Yarışmada Başarılı Bir Şekilde Tamamlandı 

2017 yılının ilk döneminde birincisi düzenlenen yarışmanın ikinci etabı da başarılı bir şekilde tamamlandı. Mahalle konseptinin işlendiği yarışmada toplam 123 proje yarışırken bu projelerden 35 tanesi ödüle layık bulundu. Yarışmanın en dikkat çekici yanı ise yarışmacıların projelerini gerçek arsalar üzerinde sergilemesi oldu. TOKİ arsaları verilen yarışmacılar bu arsalar üzerinde mahalle kurgulu projelerini hayata geçirdi.

Seçilen 7 Bölgede Projeler Hayat Buldu 

TOKİ tarafından belirlenen 7 bölge üzerinde yarışmaya katılan projeler TOKİ arsaları üzerinde gerçekleştirildi. 7 bölgede yer alan TOKİ arsaları üzerinde katılımcılar projelerini gerçeğe dönüştürdü. TOKİ tarafından belirlenen proje bölgeleri arasında;

•Akdeniz Bölgesi için Hatay’ın Dörtyol ilçesi,
•Doğu Anadolu Bölgesi için Muş’un Kepenek ilçesi,
•Ege Bölgesi için Denizli’nin Pamukkale ilçesi,
•Güneydoğu Anadolu Bölgesi için Mardin’in Artuklu ilçesi,
•İç Anadolu Bölgesi için Eskişehir’in Odunpazarı ilçesi,
•Karadeniz Bölgesi için Kastamonu’nun Merkez Örencik ilçesi,
•Marmara Bölgesi için Tekirdağ’ın Çorlu ilçesi seçildi.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz