İnşaat izni olmamasına rağmen, maket evler ile ev satan firmanın 170 milyon lira vurgun yaptığı ortaya çıktı. Firmanın yöneticileri ise bu paraları ABD üzerinde Maketten ev satarak 170 milyon lira dolandırdı!transfer ettiği biliniyor. Bu firmanın hem Göktürk hemde Arnavutköy’de başlatmış olduğu projelerden bazılarında arsa sahiplerinin bile haberi yok. İşte detaylar…

İstanbul’da 2019 yılı içerisinde iflas davası açılan Neo inşaat şirketinin gerçekte yer almayan daireleri maket ev üzerinden satmış olduğu ifade edildi. 100 kişiyi dolandırdığı iddia edilen firmaya polis kısa süre önce baskın yaptı. Firmanın hem Göktürk hemde Arnavutköy’de yer alan projelerinden birçoğu için arsa sahiplerinin bile haberi olmadığı öğrenildi. Vurgunun boyutu ise 170 milyon lira civarında olduğu söyleniyor. Elde edilen gelir ise ABD’de şirketlere transfer edilmiş durumda.

KREDİLER İÇİN İCRA TAKİBİ BAŞLADI

Bir vatandaş satın almış olduğu 2 daireye tam 1 milyon 746 bin TL ödemiş. Recep Türkmen adında vatandaş bir açıklama yaparak, ailemin sahibi olduğu 30 yıllık evini sattığını ve tüm birikimlerini verdiklerini söyledi.

Yapılan sözleşme sonrası 30 gün sonra şirketin kapatıldığını ve tüm parasını kaybeden kişilerin çekmiş oldukları kredi ile senetleri ödemek zorunda kaldığı ifade edildi. Ödemeyenlere ise icra takibi başladı. Gözaltına alınan şirketin sahibi ve diğer 12 kişi ise serbest bırakıldı.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz