Elazığ- Malatya arası hızlı tren projesi ne zaman başlayacak? Ak Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Elazığ- Malatya hızlı tren projesi için CED raporu sürecinin başladığını duyurdu Peki proje ne durumda? 

Ak Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, kısa süre önce yazılı bir şekilde bir açıklama yaparak, Elazığ ve Malatya arasında ki bağlantıyı sağlamak adına planlanmış olan hızlı tren ile iki ilin birbirine ulaşımını daha kolay hale getirileceğini ifade etti.

İlk Adım Atıldı, Çalışmalar Başlatıldı!

Elazığ- Malatya- Diyarbakır için hızlı tren hattına ilk ray koyuldu. Hattın hızlı tren ağı olarak Doğu Anadolu bölgesinde bağlantı konusunda çok büyük bir önem taşıdığını belirten Çalık, bu projeye ilişkin CED raporu süreci başlatıldı dedi. Hızlı trenin güzergahı ise, mevcut bulunan demiryolu güzerhahından farklı bir şekilde seyredecek.

Hattın, Yazıhan ilçesinde Durucasu Mahallesi‘nin ardından Arguvan’ın Bozburun, Karababa, Morhamam, İçmece ve Bahçeli mahallerinden geçeceğini daha sonra ise Morhamam’a yapılması beklenen istasyonla beraber Arguvan ve yakın bölgedeki vatandaşlar için hızlı tren yolculuğunun başlayacağı düşünülüyor. Elazığ ve Malatya için hızlı tren projesi kapsamında 126 Km‘lik bir hat döşeneceği ve proje kapsamında 3 köprü, 14 viyadük, 8 tünel, 37 alt geçit ve 20 tanede üst geçitin bulunacağı söylendi.

Özellikle Elazığ ve Malatya arasında ki bağlantı için hızlı tren ile daha hızlı seyahat yapılabilecek. Projenin bitimi hakkında henüz bir detay verilmedi.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz