Malatya Battalgazi Devlet Hastanesi için ihale yapıldı? 300 yataklı hastane ne kadar mal oluyor? İhalede en iyi teklifi kim verdi? İşte merak edilen sorular…
Malatya’nın çok uzun bir zamandır beklediği devlet hastanesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın özel olarak vermiş olduğu talimat sonucu tasarruf tedbirleri dışına alınmış şekilde ihaleye çıktı. Sağlık Bakanlığı kapsamında yapılan Battalgazi 300 yataklı devlet hastanesi yapım işi ihalesinde en iyi ve dikkat çeken teklifi ise tam 136 milyon 368 bin TL ile Tetiş Yapı ve Makro İnşaat ortaklığı’nın verdiğini belirtelim.

300 Yatak Kapasiteli!

İlerleyen günlerde çalışmaların başlayıp temelin atılacağı Battalgazi Devlet Hastanesi‘nde tam bin 200 kişinin çalışacağı belirtildi. 300 yatak kapasiteli ve deprem izolatörlü güvenilir binanın 60 bin mt2’lik bir alana sahip olacağı ifade edildi. Hastanede ayrıca 500 araç kapasiteli otopark, 4 farklı cepheden giriş olurken ameliyathane, yoğum bakım ve palyatif yatağı ile anjiyo, KVC birimleri, yanık ünitesi ve onkoloji hizmet birimleri yer alıyor.

Ayrıca Ak Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakır‘da hastane için şu açıklamalarda bulundu; “300 yatak kapasiteli Battalgazi Devlet Hastanesi’nin merakla beklenilen ihalesi yapılmış durumda. En geç 900 gün içerisinde hastanenin hizmete girecek ve Battalgazi Devlet Hastanesi Malatya’mıza Hayırlı ve Uğurlu olsun” sözlerini kullandı.

Malatya için merakla beklenen hastanenin sonunda ihalesi yapıldı ve 900 gün içerisinde tamamlanması beklenen hastanede tekrar belirtelim 300 yatak kapasiteli ve 500 araçlık bir otopark yer alacak. 60 bin metrekarelik alana kurulacak olan hastane şimdiden merak içerisinde bırakıyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz