Malatya’ya Teleferik İnşaatı İçin Start Verildi 

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilmeye hazırlanan Teleferik Projesi için ilk adımlar atıldı Belediye tarafından yapılan açıklamaya göre teleferik istasyonları için projelendirilme çalışmalarına start verildi.

50 Yıllık Hayal Gerçeğe Dönüştürülüyor 

Malatyalılar tarafından uzun süredir beklenen teleferik projesi aynı zamanda 50 yıllık bir hayalin gerçeğe dönüştürülmesi anlamına geliyor. Teleferik projesi tamamlandığında TOKİ zirvesi ile kent merkezi arasındaki ulaşım çok daha kolay bir şekilde sağlanmış olacak. Projenin en önemli özelliği ise Malatya’yı ziyaret eden turistlerin 20 dakikalık bir teleferik gezisi ile şehrin önemli yerlerini görme fırsatı yakalayacak olması.

Projelendirme Çalışması Yıl Sonuna Kadar Tamamlanacak 

Malatya Belediyesi ilk etapta teleferik istasyonlarının projelendirilmesini sağlamak amacı ile ihaleye çıktı. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır Malatyalılara bekledikleri müjdeyi verdi. Proje ile teleferik hattı ilk olarak Çevreyolundan başlıyor ve Malatya Adliyesi önünden Fuzuli Caddesi hattını izleyerek Kenek’e kadar iniyor. Bu inişin ardından teleferik hattı TOKİ’ye çıkacak. Teleferik buradan iki aşamalı olarak güzergâhına devam edecek.

Proje sayesinde Malatyalılar ulaşımda çok daha rahat bir şekilde seyahat ederek büyük bir rahatlığa erecek hem de şehre gelen turistlerin şehir turu atmaları kolaylaştırılacak. Teleferiğin Beydağı yamaçlarından çevre yolunda inmeleri durumunda trambüsle yolculuklarına devam edecek. Bu sayede vatandaşlar ücretsiz olarak ulaşım hizmeti almaya devam edebilecek.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz