Maliye Bakanı Müjdeyi Verdi, Hazine Arazileri İçin Yeni Fırsat!

 

Hazine arazilerine yönelik açıklamalarda bulunan Maliye Bakanı Naci Ağbal bu arazileri almaya hakkı bulunmasına rağmen başvuruda bulunmayan ya da başvuruda bulunmalarına rağmen ödemesi gereken parayı yatırmayan kişilere yeni bir şans verildiğini duyurdu. 2B arazi başvuru tarihi 30 Kasım 2018 tarihine karar uzatıldı.

41 Bin Taşınmazın Satışı Gerçekleştirildi

 

Getirilen 2B arazi başvuru hakkı ile beraber Maliye Bakanlığı şimdiye kadar 41 bin taşınmazın satışını gerçekleştirdi. Yapılan toplam satış tutarı 666 milyon lira sınırına yaklaşırken Maliye Bakanlığı bu tutarın 267 milyon lirasını tahsil etmeyi başardı. Şimdiye kadar 50 bin kişiye tapuları verilirken aradan geçen zamana rağmen henüz 2B arazi başvurusu yapamayan ya da başvuruda bulunmasına rağmen 2B arazi peşinatı ödemeyen ya da taksit ödemesini yapmadığı için hak kaybına uğrayan kişilere yönelik olarak Maliye Bakanlığı başvuru süresi uzatma kararı aldı.

Başvuru ve Ödeme Süreleri Uzatıldı

 

Maliye Bakanı Naci Ağbal tarafından yapılan açıklamaya göre hem başvuru süresi hem de ödeme süresi uzatıldı. Yapılan açıklamaya göre Hazine Müsteşarlığına ait olan arazileri almak isteyen kişiler için başvuru süresi 7 Eylül 2018 tarihine kadar uzatılırken 2B arazi peşinatı ya da 2B arazi taksiti ödemeyen kişiler için bu tutarı ödeme süresi de 30 Kasım 2018 tarihine kadar uzatıldı. Maliye Bakanlığı sunulan bu haktan 126 bin kişinin yararlanmasını bekliyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz