Maltepe Kentsel Dönüşüm’e Hazırlanıyor

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), İstanbul Maltepe’ye bağlı olan Başıbüyük Mahallesi’nde yapılacak olan kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında toplu konut inşaatları ile altyapı ve çevre düzenlemesi yapıyor.

34 Milyon 112 Bin TL’lik Proje

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından yapılacak olan kentsel dönüşüm projesi, 20 bloktan oluşuyor. 27 bin 920 metrekarelik alanda olacak olan proje kapsamında 305 yeni konut, 201 kapalı ve 22 açık olmak üzere 223 araçlık otopark inşa ediliyor. Projenin maliyeti 34 milyon 112 bin TL olarak belirlendi.

Proje Süresi 16 Ay

Projenin tamamlanma süresi 16 ay olarak belirlenmiş olup, söz konusu süre içinde kazı ve hafriyat işlemleri ile üstyapı inşaat çalışmaları da devam edecek. Yıl sonuna kadar alınması gereken izinler alınacak ve arazi hazırlığı, altyapı işleri, kaba inşaat çalışmalarına 2018 itibariyle başlanacak. Kaba inşaatın 2018 yılının Temmuz ayına kadar tamamlanması planlanıyor. Projedeki konutların, 2019 yılının Nisan ayında oturuma açılması bekleniyor.

İhale Ağustos’ta Gerçekleşti

Ağustos ayında ihalesi gerçekleşen proje için verilen en yüksek teklif 85 milyon 700 bin lira olmuştu. Proje hakkında açıklamada bulunan TOKİ Başkanı Ergün Turan, “Başıbüyük Kentsel Dönüşüm Projesi’nin en önemli özelliği, planlama çalışmalarının semt bütününde yaşayan insanlarla, yaşam kalitesinin artırılması yönünde bir uzlaşma ve katılım ortamının sağlanmasıyla gerçekleştirilmesidir.” şeklinde konuşmuştu.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz