TOKİ, Nusaybin’in Çehresini Değiştirdi

 

Mardin’e bağlı Nusaybin ilçesi PKK Terör Örgütünden temizlendikten sonra yeniden yapılandırılma sürecine girmişti. Nusaybin’e yapılan TOKİ konutları ise adeta Nusaybin’in çehresini değiştirdi.

2015 yılında Terör Örgütü PKK’nın Nusaybin ilçesine gelerek hendekler kazması ve bu hendekler aracılığı ile güvenlik güçlerine saldırması sürecinde TSK tarafından bölgeye operasyon düzenlendi ve bölge PKK’dan temizlenmişti.

 

Son Hali Şaşırtıyor!

 

Güneş Gazetesinin haberine göre Terör Örgütünden temizlenen bölgede inşa edilen TOKİ, Nusaybin halkını sevindirirken gelinen son aşama ise görenleri şaşırtıyor. Eski halinden eser kalmayan Nusaybin eski görünümün göre çok daha modern oldu.

 

Balkonları Geniş Yapıldı

 

Nusaybin TOKİ konutlarında bir ilk de yaşanmadı değil. Halkın damda yatma alışkanlığı göz önünde bulundurularak balkonlarının geniş yapıldığı da bildirildi. Bölge halkı tarafından beğenilen bu yapılara rağbet çok fazla oluyor.

 

‘’ Balkonda Yatsınlar ‘’

 

Nusaybin’de yapılan TOKİ konutları ile ilgili olarak dönemin Çevre ve Şehircilik Bakanı olan Mehmet Özhaseki’nin ‘’ biz damda yatıyoruz ‘’ demesine istinaden balkonların 25,30 metreye çıkarıldığının açıklamasını yaparken ‘’ Balkonda yatsınlar ‘’ demişti.

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz