Markalı Konutlar İçin Aidat Ödemeleri Belirlendi

 

Türkiye’nin üç büyük şehri olan İstanbul, Ankara ve İzmir’de markalı konut projelerinin aidat değerleri belli oldu. Buna göre 100 metre karelik bir markalı konutun aidat ödemesi yıllık 2100 TL olarak ön görüldü.

 

Markalı Konut Projeleri İçin Araştırma Yapıldı

 

İstanbul, Ankara ve İzmir’de yapılan markalı projelerin aidat ödemeleri ile ilgili bir araştırma yapıldı. Araştırmadan çıkan sonuç ise bu üç şehirdeki markalı projelerin aidat ödemeleri değerlendirildi.

 

Aidat Ödemelerinde İstanbul Zirvede!

 

Yapılan araştırma da özellikle İstanbul’un en pahalı yerleşim yerlerinden olan Beşiktaş baz alındı. Beşiktaş’ta satın alınan markalı konut ya da konut kiralayan kişilerin evin metrekaresine 21 TL aidat ödemesi gerekiyor. Buna göre 100 metrekarelik bir konut için 2100 TL aidat ödemesi belirlenmiş oluyor.

İstanbul’u genel olarak 2100 TL en yüksek markalı konut değeri olarak belirtiyor olsak da ilçesine göre değişkenlik gösterebiliyor. Buna göre en düşük markalı konut için Silivri ilçesi görünüyor. Mesela; Şişli’de 962 TL, Kağıthane’de 527 TL aidat ödenirken Silivri’de rakamlar bir hayli aşağıda seyrediyor.

 

Ankara ve İzmir’de İstanbul’u Takip Ediyor

 

Markalı konut projesi İstanbul’dan sonra Ankara ve İzmir’de de yapılıyor. Ankara’da markalı konut aidat ödemesi en yüksek 1.500 TL olarak biliniyor. İzmir ise markalı konut projesinde en yüksek aidat 785 TL ödeniyor.

 

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz