2004 yılında temeli atılan ve geçtiğimiz yıllarda açılan Marmaray, boğazın dibinde tüp birleşmesi sonucu yapılan bir demiryolu hattıdır. Marmaray’ın çalışma saatleri ise seferlerin yoğunluğuna göre 2-10 dakika arasında gerçekleşmektedir. İşte detaylar…

Marmaray çalışma saatleri!

Bundan 15 yıl önce temelleri atılmış ve yıllar önce açılmış olan Marmaray projesi, sizlerinde bildiği gibi Boğazın dibinde tüplerin birleşmesi ile hazır hale geldi. Yüzlerce personelin hem gece hemde gündüz çalışmasıyla beraber iki kıta arasını birleştiren ve çok uzun zamandır bu rüya olarak görülen bu projenin 60 metre derinliğine sahip olması, dünyanın en derin tüneli ünvanını almasına hak kazandı.Marmaray’ın hizmete açılmasından sonra günlük 1 milyon kişiden fazla ulaşım için süreler çok daha aza indirildi. Ayrıca iki büyük köprünün papucu da ama atılacak hale geldi.

Marmaray çalışma saatleri nedir?

Marmaray için çalışma saatlerine baktığımızda tren hattı seferlerinin 2 ile 10 dakika kadar sürdüğü biliniyor. Özellikle iki farklı yakada banliyö hatlarının devre girmesiyle beraber birçok sefer daha 4 dakikaya düşecek. Marmarayın tek yönde saat içerisinde 75 bin yolcu taşıdığını belirtelim.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz