Meclis Torba Kanun Teklifi İçin Fazla Mesaiye Kalacak

Türkiye Büyük Millet Meclisi gelecek hafta içerisinde hem Türk vatandaşlarını hem de yabancıları ilgilendiren pek çok yeni yasa ve düzenleme içeren torba kanun teklifi görüşmeleri için mesai yapmaya hazırlanıyor. Gelir Vergisi Kanunu başta olmak üzere bazı kanunlarda da değişiklik yapılmasına izin verecek olan kanun teklifleri torba yasa içerisinde yer alıyor.
Vergisini Düzenli Ödeyenler % 5 İndirim Hakkı Kazanacak

Özellikle de vergilendirme konusunda pek çok yeniliğe imza atacak olan torba yasa tasarısında en çok dikkat çeken maddelerden biride vergisini düzenli ödeyen mükelleflere yüzde 5 vergi indirimi yapılacak olması. Bu sayede mükellefler hem vergilerini düzenli ödemeleri için teşvik edilecek hem de vergisini düzenli ödeyen kişilerin ödüllendirilmesi sağlanacak. Yine torba yasa tasarısı içerisinde ahilik sandığı kurulması, tarımsal kredi borçlarının yeniden yapılandırılması, yabancılara iş yeri ve konut satışında vergi indirimi uygulanması gibi pek çok alanda son derece büyük öneme sahip olan yeni düzenlemeler bulunuyor.

Ahilik Sandığı Kurulacak 

Yasal düzenlemelerden biri de Esnaf Ahilik Sandığı kurulmasını içeriyor. Yapılan düzenleme ile beraber geriye dönük 3 yıllık zaman dilimi içerisinde faaliyet süresi olarak 600 günü dolduran ve bu süre zarfında Esnaf Ahilik Sandığı primi ödeyenlere 180 gün, 900 günlük süreyi dolduranlara 240 gün, 1080 gün faaliyetini sürdürenlere ise 300 gün boyunca Esnaf Ahilik Sandığı ödemesi yapılacak.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com






_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz