Mehmed Bir Cihan Fatihi Nerede Çekiliyor?

Türkiye’nin son dönemdeki popüler dizileri arasında yer alan dönem dizilerinden biri olan Mehmed Bir Cihan Fatihi dizisi Kanal D ekranlarında sevenleri ile buluşmaya devam ediyor. Fatih Sultan Mehmet ve İstanbul’un fethini konu alan dizi senaryosundaki bazı hatalar nedeni ile tarihçiler tarafından acımasızca eleştirilse de yine de seyirciler tarafından oldukça sevilmiş gibi görünüyor. Bir dönemi kapatarak yeni bir çağın başlatan Fatih Sultan Mehmet’in ve 15. Yüzyıla ait Osmanlı dönemini yansıtan dizi nerede çekiliyor?

Dizi Şu Anda Konya’da Bulunan Platoda Çekiliyor

Birbirinden değerli çok sayıda ünlü ismi kadrosunda bulunduran ve Türkiye’nin en büyük bütçeli projelerinden biri olan diziyi takip edenlerin çok merak ettikleri konulardan biride dizinin nerede çekildiği sorusu olarak öne çıkıyor. Dizi şu anda Konya’da tamamen dizi için kurulan özel bir platoda çekiliyor. Dizinin ilerleyen bölümleri ile beraber çekimler aşamalı olarak İstanbul’a kaydırılacak ve çekimler İstanbul’un farklı bölgelerine yayılacak.

Mehmed Bir Cihan Fatihi Dizisinde Kimler Oynuyor?

Dizinin bu kadar çok beğenilmesindeki en büyük pay kesinlikle yıldız oyuncu kadrosu olarak öne çıkıyor. Dizinin başrol oyuncusu Fatih Sultan Mehmet karakterine hayat veren Kenan İmirzalıoğlu olurken buna ek olarak dizide Çetin Tekindor, Mert Yazıcıoğlu, Leyla Tanlar, Altan Erkekli, İdil Fırat, Meral Çetinkaya, Burak Tandoğan, Hazal Filiz Küçükköse, Sedef Avcı, Funda Eryiğit, Büşra Develi, Gürkan Uygun, Ertan Saban, Kaan Çakır, Toprak Sağlam, Atsız Karaduman, Yavuz Sepetçi, Serdar Orçin gibi birbirinden ünlü çok sayıda isim bulunuyor.

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz