İş kazalarının en fazla yaşandığı sektör olan inşaat sektöründe, çalışma hayatında iş sağlığı ve güvenliğinin daha iyi seviyelere getirilmesi için başlatılan kampanyanın tanıtım to

Çalışma Hayatında Seferberlik İlan Edildi
İş kazalarının en fazla yaşandığı sektör olan inşaat sektöründe, çalışma hayatında iş sağlığı ve güvenliğinin daha iyi seviyelere getirilmesi için başlatılan kampanyanın tanıtım toplantısı, 3. havalimanı inşaat sahasında gerçekleşti.
“Merhametten Maraz Doğar”
Kampanyanın tanıtım toplantısında açıklamalarda bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, iş kazalarının önlenmesi, iş sağlığı ve güvenliğinin en iyi seviyeye gelmesi için tarafların ellerinden geleni yapması gerektiğini, “Denetim, ceza tam çözüm olamaz. Elbette elimizden gelen desteği vereceğiz. Uyaracağız, yol göstereceğiz, eğitim desteği vereceğiz. Ancak bütün bunlara rağmen uyulmuyorsa merhamet olmayacak. Merhametten maraz doğar. Burada maraz da insanların hayatları oluyor.” şeklindeki açıklamaları ile belirtti.
İş Kazalarında Hedef Sıfır!
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, 2001 yılında ölümlü kaza oranlarının yüz binde 35 iken, 2015 yılı istatistiklerinde bu sayının yüz binde 24 olduğunu fakat hedefin sıfır olduğunu belirtti. Kampanya sloganı olan “Hedef Sıfır” ile hedefin tüm iş kazalarını sıfırlamak, iş sağlığı ve güvenliğini en üst düzeye çıkarmak olduğunu belirtti. 
2015 yılı istatistiklerinde ölümlü iş kazası oranlarının düşmesi hakkında Müezzinoğlu, “Bu düşüşe başarı diyebiliriz ama 24 insanımızı kaybettiğimiz gerçeğini göz önüne alındığında önlem almamız gerektiği ortada” şeklinde açıklama yaptı.
Kampanyaya Destek Veren Kurum ve Kuruluşlar
Kampanyanın tanıtım töreninin sonunda, kampanyaya destek veren kurum ve kuruluşlar, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ortak deklarasyona imza attı. İmza atanlar;
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, TSE adına Genel Sekreter Mehmet Bozdemir, Yapı Denetim Birliği adına Tekin Saraçoğlu, İNTES adına Deha Emral, Hak-İş adına Genel Sekreter Osman Yıldız, Türk-İş adına Mali Sekreter Ramazan Ağar, Türkiye Müteahhitler Birliği adına Başkan Mithat Yenigün, TOBB adına Başbakan Yardımcısı Halim Mete, TİSK Başkanı Kudret Önen, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı adına Müsteşar Yardımcısı Mücahit Demirtaş, Türkiye Belediyeler Birliği adına İBB Başkanı Kadir Topbaş ve işçiler adına da Ahmet Özdoğan, şeklinde sıralandı.

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.