Yapı Kayıt Belgesi Açıklaması

Son zamanların en çok konuşulan konularından biri olan imar barışı ile ilgili detaylı açıklamalar da her geçen gün gelmeye devam ediyor. Özellikle temin edilen belgelerin hangi mecralar için kullanılıp kullanılamayacağı konusunda oldukça yaygın sorular bulunurken, bu karışıklıklara en yetkili ağızdan cevap gelmiş durumda. Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki yaptığı açıklamada yapı kayıt belgelerinin iskan yerine geçtiğini ve vatandaşların bir kez daha belediyelere gitmesinin gerekmediğini söyleyerek yaşanan tartışmalara da son noktayı koymuş oldu.

Yapı Kayıt Belgesi İle Abonelik Bağlatılabiliyor

Özhaseki sözlerine fırsatçılık kollayan çok fazla belediyenin olduğunu ve vatandaşın iyi niyetinin suiistimal edildiğini de eklerken yapı kayıt belgesine dair detayları da konuşmasında vatandaşlara sundu. Yapı kayıt belgesinin alınmasının ardından, bu konutlara elektrik ve su bağlatılabildiğini, konutlar ile iliği herhangi bir ceza işlem kararı alındıysa da bunun ortadan kalkacağı dikkat çeken ayrıntılardan bazıları olarak gündeme gelecek gibi duruyor. Vatandaşların imar barışından yararlanmaları için başvurmaları gereken yerlerin net çizgiler ile belirlendiğini ve alınan belgenin hemen ardından işlemlerin de yapılmaya başlandığı da Özhaseki tarafından altı çizilmiş konulardan bir tanesi.

Belediyeler Uyarıldı

Kısacası vatandaşların artık yapı kayıt belgesi ve iskanlarını ayrı ayrı alma çabası içine giren belediyelere karşı savunacağı oldukça detaylı açıklamalar mevcut. Dolayısı ile ilgili kurumlardan alınan yapı kayıt belgeleri konutlarında mevzuata uymayanların ancak imar barışından yararlananların da işlerini rahat bir şekilde görmelerini sağlıyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz