Memurların lojman hakları nedir? Lojman mevzuatında yer alan hükümler bakımından sıra tahsihli konutlara yönelik, 4 sayılı puanlama cetveli ele alınarak konut dağıtım komisyonu tarafınca hak sahiplerine verilmektedir. Peki memurların lojman hakları nelerdir? İşte memurların lojman hakları hakkında merak edilenler…

Memurların lojman hakları!

Kamu Konutları Kanunu ve Kamu Konutları Yönetmenli kapsamında memurların lojman haklarını ifade edilmektedir. Lojman mevzuatında yer alan hükümlere baktığımızda, sıra tahsisli konutlar yönetmenliği çerçevesinde yer alan 4 sayılı puanlama cetveli ele alınarak konut dağıtım komisyonu tarafınca kişilere tahsis edilmektedir. Eğer hak sahiplerinin almış oldukları puanlar eşit durumda olursa, hizmet süresi daha fazla olana verilmektedir. Eğer hizmet süreleri de eşit olursa, yetkililer tarafından isim çekme yani kura ile konut tahsis edilecektir.

Fazla oturanlara konut tahsisi yok!

TSK‘ya ait olan sıra tahsisli konutların hak sahiplerine verilmesi ise, konutun kullanıma verilmiş olan birlik, karargah yada kurumların komutanları, başkanları yada yetki verilecek olan amirler tarafınca görev yada rütbeye bakılmadan puan sırasına göre yapılacaktır. Konutların bir nedenden dolayı boşalması durumunda, boşaldığı tarih ele alınarak en geç 30 gün içerisinde Yönetmenliğe uygun şekilde hak sahiplerine tahsis edilir.

TSK personeli dışında, madde kapsamında hak sahipleri, bulundukları ülke, merkez yada bölge, il yada ilçe ayrımı olmadan yönetmenlik kapsamında oturma süresi yada daha fazla süre konutta oturmuş olanlar için konut tahsisi yapılamıyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz