Menderes Emlak Yatırımcılarının Yüzünü Güldürdü

Türkiye’deki tüm ilçeler bazında bakıldığında 2018 yılı emlak yatırımcılarının en çok kazandığı ilçe Menderes oldu. Menderes ilçe Belediye Başkanı Bülent Soylu konuşmasında göreve geldiği yıllarda verdikleri sözün gerçekleştiğini, 2018 yılı içerisindeki verilerin 2014 yılından bu yana dile getirdiği ‘Bir koyan beş alacak’ sözünün doğruluğunu kanıtladığını dile getirdi.

İllerimizdeki Artış Oranları

 

Beş büyük ildeki emlak fiyatları 2018 verilerine göre ortalama yüzde 10 oranında artış gösterdi. İzmir. Menderes ise en çok kazandıran ilçe unvanını alarak, yatırımcılara yüzde 40 oranında kazanç getirdi. Yine ilçe bazında baktığımızda Menderes’ten sonra en çok kazandıran ilçe Bursa’ya bağlı İznik ilçesi oldu. İznik yüzde 37’lik oranla ikinciliğe yerleşti. İznik’ten sonra ise yüzde 32 oranı ile Antalya-Aksu ilçesi emlakta en çok kazandıran 3. İlçe oldu. Emlak sektöründe en çok kazandıran il ise birinci Amasya, ikinci İl ise Aydın oldu. Diğer illerimizdeki artış ise şu şekilde gerçekleşti; İzmir ve Antalya’da yüzde 12, Bursa’da yüzde 10, Ankara’da ise yüzde 8 oldu.

İzmir’in Parlayan Yıldızı “Menderes”

 

Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu, göreve geldikleri 2014 yılından beri Menderes ilçesini herkesin parmakla gösterdiği bir ilçe haline getirdiklerini;  ilçede birçok ilki gerçekleştirerek, faydalı projeleri hayata geçirdiklerini dile getirdi. 2014 yılında görevinin başlarında söylediği ‘Menderes’e bir koyan beş kazanacak’ sözünün şimdiki yıllardaki verilerle kanıtladığını ve ayrıca İzmir’in parlayan yıldızı konumuna gelen Menderes ilçesi için çalışmaların devamlılığı olacağını söyledi.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz