Menderes Gayrimenkul Piyasası

İzmir’in güneyinde yer alan Menderes’teki güncel gayrimenkul fiyatları, ilçedeki bölgelere göre değişkenlik gösterebiliyor. İlçede sanayi alanında gerçekleştirilen çalışmalar ile birlikte gayrimenkul yatırımcılarının dikkati de bu bölgeye yoğunlaşıyor.

Satılık ve Kiralık Konut Fiyatları

Menderes’teki 1+1 büyüklüğünde olan satılık dairelerin taban fiyatı 130 bin TL olup, tavan fiyatı 275 bin TL oluyor. İlçede üniversitenin bulunmaması ve aile hayatının yaygın olması sebebi ile 1+1 daireler fazla bulunmuyor. 2+1 büyüklüğündeki satılık dairelerin fiyatı ise ortalama olarak 450 bin TL oluyor. 2+1 dairelerin taban fiyatı 150 bin TL’den başlıyor. Eski yapılarda bulunan 3+1 dairelerin satış fiyatı 120 bin TL civarında olurken, yeni yapılarda bulunanların fiyatı ise 190 bin TL’den başlayıp 450 bin TL’ye kadar çıkıyor. Yazlık fiyatları ise konutun konumuna ve sağladığı imkanlara göre 2.500 milyon TL’ye kadar çıkabiliyor.

İlçedeki kiralık dairelerin fiyatı 2+1 büyüklüğünde olanlar için 250 TL ve 500 TL arasında; 3+1 dairelerin kira fiyatı ise 700 TL ve 1000 TL arasında oluyor. Dubleks ve yazlıkların kira bedeli ise 1000 TL ve 5 bin TL aralığında oluyor.

Satılık Arsa Fiyatları

Kat karşılığı olarak genelde ev inşa etmek tercih edilse de yazlık inşa etmek isteyenler için de uygun arsalar bulunuyor. Söz konusu arsaların satış fiyatı; turistik alanlara ve şehir merkezine olan uzaklığına göre değişkenlik gösterebiliyor. 500 metrekarelik bir arsa, ilçenin Değirmendere Mahallesi’nde 620 bin TL’ye satılırken; Cüneytbey Mahallesi’nde 668 metrekarelik bir arsa, 800 bin TL’ye alınabiliyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz