Menderes Güncel Gayrimenkul Fiyatları

İzmir’in en hızlı gelişen bölgeleri arasında yer alan Menderes hem gelişen sanayisi hem de sahip olduğu turistik bölgeleri ile değerine değer katmayı sürdürüyor. İzmir havalimanına 6 km mesafede yer alan Menderes ilçesi yerli turistler kadar yabancı turistlerin de uğrak noktası olan Meryem Ana Kilisesine 42 km ve Efes Antik Kentine ise 44 km uzaklıkta bulunuyor. Son dönemde sanayi alanında çok sayıda yatırıma ev sahipliği yapan ilçede bu sayede emlak piyasası da oldukça hareketli dönemler yaşıyor.

 

Menderes’te Güncel Satılık Fiyatları Ne Kadar?

Menderes’te yer alan taşınmazların fiyatları her geçen gün artmaya devam ederken 1+1 satılık dairelerin taban fiyatları 130 bin liradan başlıyor. 275 bin liraya kadar çıkan 1+1 dairelerin yanı sıra bölgede oldukça ilgi gören 2+1 daire fiyatları ise 450 bin liraya kadar çıkıyor. 3+1 daire fiyatları ise konutun yaşına göre değişirken eski ve bakımsız daireler 120 bin liralık başlangıç fiyatı ile satışa sunuluyor. Yeni yapılan binalarda ise bu fiyatlar 500 bin lirayı bile zorlayabiliyor. Özdere gibi yazlık sayfiyelere de ev sahipliği yapan ilçede yazlık fiyatları ise 2.5 milyon liraya kadar çıkabiliyor.

Menderes’te Güncel Kiralık Fiyatları Ne Kadar?

Bölgede 1+1 daire stokunun son derece az olması bu dairelerin kira fiyatlarını oldukça arttırıyor. Yani hem 1+1 daire bulmak son derece zor oluyor hem de bu dairelerin fiyatları son derece yüksek olduğu için kiralama maliyetleri artıyor. Menderes 2+1 kiralık daire fiyatları ise eski binalarda 250 liradan başlıyor ve 800 liraya kadar çıkabiliyor. Menderes kiralık 3+1 daire fiyatları ise 700 liradan başlarken bin liraya kadar çıkabiliyor.

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz