Menderes Türel’den Turist Sayısına Yönelik Açıklamalar

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, basın mensupları, mahalle başkanları ve muhtarlar ile Manavgat’ta bir araya geldi.

Menderes Türel’in konuşmalarına bakılırsa, turizm alanında geçen seneye kıyasla fazlasıyla olumlu bir artış olması bekleniyor. Antalya’da beklenen turist sayısı 9 milyon olup, geçen seneye oranla 3 milyon fazla Rus turist gelmesi bekleniyor. Turizm sektöründe rakiplerden olan İspanya ve Yunanistan’da rezervasyonların neredeyse kapatıldığının altını çizip, Türkiye’nin rekabet alanındaki avantajlarının iste ürün kalitesi ile dengeli fiyatlar olduğunu belirtti.

Menderes Türel’in açıklamaları tam olarak;

“Oralara hem daha fazla para verip hem yer bulmakta zorlananlar inanıyorum ki son dakikalarda Türkiye’ye bir eğilimde bulunacak. Siyasi gelişmeler turizm hareketini etkiliyor doğru ama bir süre etkiliyor. TÜİK’in bir yetkilisi ile görüşüyorduk kendisi ‘Çipras’ın Yunanistan avrodan çıkacak açıklamasından sonra bir tane oda satamamışlar. Ama daha sonra gerginlikler unutulunca gelişmeler unutulunca Yunanistan’ın rekorunu kırdık. Yunanlılar bir tane satamazken kasım-aralıkta Yunanistan rekorunu kırdık.’ dedi. Alman ve Hollandalı turistlerde de kayıp olmayacak, Geçen sene 2 milyon Alman gelmişse bu sezon 1,5-2 milyon arası, belki daha üstü Alman turist tahminlerime göre gelebilir. Geçen sene 350 bin Hollandalı turist gelmişse yine 250 bin 300 bin belki üstü olabilir. Geçen sene (Antalya) 6 milyonun üzerinde bir rakamla sezonu kapatmışsak bu sene çok olumsuz bir şey olmazsa 9 milyonun üzerinde olur. Geçen seneden daha iyi bir sezon geçireceğimizi görüyoruz.” şeklinde oldu.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz