Merakla Beklenen 2018 yılı Pantone Rengi belli oldu mu ?

Yeryüzünde bulunan tüm renk yelpazesini sınıflandırıp her renk için bir kod belirleyen Pantone şirketi, her sene sembolik olarak bir rengi o yılın rengi olarak belirliyor. Pantone senenin rengi olarak seçilen renk, dünya genelinde moda, mobilya, araç renkleri, tekstil, ev dizaynı ve mimarlık sektörlerine varıncaya kadar neredeyse tüm sektörlerde o yılın trendini belirleyici oluyor. 2018 yılı trendini belirleyecek olan renkler için şimdiden tahminler yürütülmeye başladı.

1963 senesinde bir çok farklı sektörde kullanılmakta olan renklerin ortak bir dilde tanımlanabilmesi için, Pantone firması Pantone Matching System’i (PMS) oluşturdu. Bu sistem sayesinde üretim ve tasarım aşamasında, ve müşteri istekleri belirlenirken ortak bir renk skalası üzerinden doğru belirlenmiş renkler tanımlanması için PMS kodları kullanılmaya başladı ve tüm tarafların ortak tanımladığı renk tonlarının belirlenmesi basitleşmiş oldu.

Pantone renk kod sistemi ile herkes aynı rengi kullanıyor,

Pan  ve tone kelimelerinin birleşiminden oluşarak “Bütün renkler” anlamını taşıyan Pantone ismini seçen firma, yepyeni bir sektör oluşturarak bu pazarda lider firma oldu. 1963 yılında ilk oluşturulan katalogda 10-12 renk varken, günümüzde bu renk skalası yüzlerce renk seçeneğine ulaştı.

Moda tutkunları Pantone 2018 renkleri için daha şimdiden heyecanlı tahminler yürütüyor

2017 senesinin trendi yeşil iken, şimdi 2018 için tahminler yürütülmeye başladı. Henüz hangi renklerin 2018 yılı Pantone rengi seçileceği belli olmasada, kırmızı, turuncu ve yeşilimsi gri renk tonları’nın öne çıakcağı ve özellikle parlak renklerin 2018 yılı trendini belirleyeceği öngörülüyor. Pantone için “dikkat çekici ” olarak her zaman öne çıkan kırmızı rengi ve tonları 2018 yılında ön plana çıkacak gibi görünüyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz