Türkiye’nin en büyük emlak sitelerinden biri olan milliyetemlak.com internet sitesinin derlediği verilere göre Temmuz ayında en çok konut aranan il İzmir olarak öne çıktı. Türkiye

Konut Arayanlar Artık Metro Yakını Ev İstiyorlar
Türkiye’nin en büyük emlak sitelerinden biri olan milliyetemlak.com internet sitesinin derlediği verilere göre Temmuz ayında en çok konut aranan il İzmir olarak öne çıktı. Türkiye genelinde en çok konut aranan il sıralamasında Temmuz ayında birinciliği İzmir göğüslerken bu ilimizi İstanbul, Ankara ve Mersin illeri takip etti. 
Kiralık Konut Arayanların Sayısı Arttı
İnternet sitesi üzerinden Temmuz ayında yapılan aramaların derlenmesi ile elde edilen verilere göre kiralık konut arayanların sayısı Temmuz ayında yüzde 15 oranında artarken yine satılık konut arayışlarında da ciddi yükseliş dikkat çekti. Önceki aya oranla yüzde 15 oranında yaşanan artışın en büyük nedeni ile olarak kentsel dönüşüm projelerinin hız kazanması gösterildi. Türkiye’nin en büyük şehri olan ve her geçen gün artan nüfusu ile dikkatleri üzerine çeken İstanbul ise en çok konut aranan ikinci ilimiz olurken aramaların büyük bir bölümü Avrupa Yakası ilçeleri arasında yaşandı. 
Metro Yakını Evler Rağbet Görüyor
Kullanıcıların yapmış oldukları aramalar incelendiğinde ise artık konut satın almak ya da kiralamak isteyen kişilerin önceliği ulaşıma vermiş oldukları dikkat çekiyor. Yapılan detaylı aramalarda en fazla girilen detay “metroya yakın” detayı olurken bu detayı “hava alanına yakın” ve “otopark” detayları takip etti. Bu da artık büyük şehirlerde yaşayan kişilerin önceliklerinin değiştiğini gözler önüne sermesi açısından son derece önemli bir veri olarak kabul ediliyor. 

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.