Şehzadeler Belediyesi’nin Erler Caddesi üzerinde yer alan ve 1.000.080 Bin TL ile (1 milyon 80 bin) kamulaştırılan, restorasyon çalışmalarını yakından takip ettiğimiz tarihi Manisa evinin çalışmaları sonunda bitti. 

Metruk bir şekilde alınan binanın yeni hali cadde üzerinde çok fazla dikkat çekmeye başladı. Çocuk Kültür Sanat Merkezi olarak Şehzadeler‘e hizmet etmesi beklenen tarihi Manisa evinin açılışı ise ilerleyen günlerde yapılacak. Şehzadeler Belediyesi tarafınca 1 milyon 80 bin TL’ye kamulaştırılan, tarihi Manisa binasında nihayet restorasyon çalışmaları bitti. Metruk bir halde binanın yeniden canlandırılması büyük ve titizlik gerektiren bir çalışma sonucu ortaya çıktı.

1 Milyon 80 Bin TL’ye restorasyon yapıldı!

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, sözlerinde Şehzadeler Belediyesi olarak tarihi yapıları canlandırmaya ve korumaya devam ediyoruz derken, Erler Caddesinde yer alan ve metruk halde olan tarihi Manisa evi 1 milyon 80 bin TL’ye kamulaştırılarak çok hızlı bir şekilde restorasyonu tamamlandı. Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulundan tüm izinleri aldıktan sonra restorasyon ihalesini yaptık ve hızlı bir şekilde sonucu beraber gördük. Bunların yanı sıra ise tarihi binanın çok uzun yıllar boyunca kullanılmaması vatandaşların gözlemlediği kadarıyla hem hijyen hem de asayiş bakımından risk oluşturmaktaydı.

Çocuk Kültür Sanat Merkezi

Birçok esnafın dükkanı bu binanın durumundan dolayı hayvan ve haşerelerle doluyordu. Projenin onayından sonra hiç durmadan son sürat çalışmalara devam ettik. İlk olarak bu binanın içerisinde yapılan çalışma ile yaklaşık 20 kamyon kadar moloz ve pisliği çıkardık. Daha sonra ise projeye uygun bir şekilde binayı aslına en yakın şekilde canlandırdık. Metruk ve harabe durumunda olan tarihi bina, Çocuk Kültür Sanat Merkezi olarak hizmet vermesi için canlandırıldı.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz