Microsoft, Seattle’da hem halkın hemde teknoloji alanında çalışanların faydalanabileceği konu projeleri geliştirmek istediğini ve müteahhitler için çok daha düşük faiz kredi vereceğini duyurdu. Peki nasıl olacak? 

Teknoloji şirketleri bakımından artık bir merkez haline gelen Seattle‘da emlak piyasasındaki dengesizlik Microsoft’u ayağa kaldırdı. Firma açıklamasında, konut inşa etmek adına 500 milyon dolarlık bir bütçe ayırdığını söyledi.

Seattle’de Konut Fiyatları Üzüyor!

Techinside‘nin web sitesinde yer alan son bilgilere göre, Seattle merkezinde yaşamakta olan halk, teknoloji şirketlerinin ciddi anlamda yüksek fiyattan emlak sunmasından bir ev bulamadığı konusunda yakındığını belirtti. Kiraların ve satılık olan ev fiyatlarının faiş fiyatlar üzerinden yansıtılması vatandaşları ciddi anlamda strese sokuyor.

Kamu çalışanlarına özel 500 dolarlık vergi durumu

Seattle’da çalışmakta olan hemşireler, kamu çalışanları veya esnaflar bölgede oturmak istese bile ev bulamıyor ve şehir yönetimi, teknoloji şirketlerine, çalışan başına 500 dolarlık bir vergi ödeyeceğini söyledi.

Düşük faizli krediler geliyor

Konut krizine bir çözüm ise Microsoft’tan geliyor. Microsoft, bölgede hem halkın hemde teknoloji çalışanlarının faydalanabileceği konutlar için proje geliştiren müteahhitler için çok düşük oranda faizli kredi vereceklerini duyurdu.

500 milyon dolarlık bütçe hazır!

Tam olarak 500 milyon dolarlık bir bütçe sunan Microsoft, projeden ciddi anlamda düşük bir kar edeceğini ve asıl isteğin bölgede konut sıkıntısına acilen bir çözüm üretmek olduğunu ifade etti. Microsoft’un ayırdığı 500 milyon bütçe içerisinde, 25 milyonluk bağış fonu da evsizlere destek olmak adına ayrıldı.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz