Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamasına göre; Millet Bahçeleri Türkiye’nin çeşitli yerlerinde hayata geçirilecek. Millet Bahçesi, ilk adımını Pendik ilçesinde inşa ederek hayata geçirilmesi planlanıyor. İstanbul şehrinin Pendik ilçesinde, Dumlupınar Mahallesi Millet Bahçesi ve bu Millet Bahçesine ait olan alt yapı çevre düzenlemesi ile sosyal donatılar inşaatları, 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu (19 madde) ’nda belirtilen açık ihale kapsamında gerçekleşecek.

Onaylanan İmar Planları

 

TOKİ, kamulaştırma sonrasında geçtiğimiz yılın Nisan ayında, kısmen mülkiyetinde olan 462 bin 260 metrekare büyüklüğünde bulunan alanın 1/5000 ve 1/1000 ölçekli imar planlarını hazırlanıp onaylanmıştı. İmar planlarının onaylanmasının ardından Pendik Belediyesi, vatandaşların planları incelemesi ve üzerinde herhangi bir değişiklik talepleri oluşması adına 08 Mayıs ve 08 Haziran tarihleri arasında imar planları askıya çıkarılmıştı. İmar planında bulunan Millet Bahçesi 266 bin 155 metrekare büyüklüğündeki arazisi ile 1 aile sağlığı merkezi, 3 okul alanı, 1 resmi kurum, 2 cami alanı üzerinde plan oluşturuldu.

Millet Bahçesi Proje İhalesi

 

Pendik ilçesinin değerli arazilerinin birinde yer olacak olması ile bölgeye yeşil alan kazandırılması söz konusu. Maden sahası millet bahçesi olarak Pendik Dumlupınar ve Fevzi Çakmak mahalleler arası içerisinde hizmete açılması planlanıyor. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından Pendik Millet Bahçesi projesi için ihale bugün saat: 14:30’ da gerçekleşecektir.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz