Millet Bahçesi Nedir, Millet Bahçesi İstanbul’da Nerede?

İlk olarak Haziran ayında yapılacak olan seçimler öncesi seçim vaatleri arasında yer alması ile duyuluna millet bahçesi projeleri büyük ilgi uyandırmaya devam ediyor. İstanbul 3. Havalimanı projesinin hayata geçirilmesi ile boşalacak olan Atatürk Havalimanı arazisinin millet bahçesine çevrileceğinin açıklanması ile hayatımıza giren projenin detayları da her geçen gün biraz daha belli oluyor. Peki, Millet Bahçesi Nedir, Millet Bahçesi İstanbul’da nerede?

Millet Bahçesi Nedir?

Vatandaşların ücretsiz olarak yararlanmalarını sağlamak amacı ile yapılan özel yeşil alanlar projelerine millet bahçesi adı verilmektedir. Bu projeler ile belirlenen büyük araziler üzerine ağaçlandırma ve yeşillendirme çalışmaları ile parklar yapılmakta, vatandaşların bu mesire alanlarından ücretsiz olarak yararlanarak hem sosyalleşmelerine hem de şehirlerin yeşil alan miktarlarının arttırılmasına destek verilmesi amaçlanmaktadır.

İstanbul’da Nerelere Millet Bahçesi Yapılacak?

Türkiye’nin en büyük şehri olan İstanbul aynı zamanda en çok millet bahçesi projesine de ev sahipliği yapacak olan şehir olarak öne çıkıyor. Atatürk Havalimanı arazisi millet bahçesine çevrildiği zaman Türkiye’nin en büyük dünyanın ise en büyük 3. Parkı olarak kayıtlara geçecek. Atatürk Havalimanı millet parkı projesinin yanı sıra İstanbul’da Maslak millet bahçesi, Pendik millet bahçesi, Bakırköy millet bahçesi ve Başakşehir millet bahçesi olmak üzere 4 ayrı millet bahçesi projesi daha hayata geçirilecek. Bu projelere ek olarak 30 ayrı bölgede de yeni yeşil alan projeleri gerçekleştirilecek.

 

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz