İnşaat çalışmalarında meydana gelen hasar ya da dengesiz yapılar, geri dönüşüm ve yapılandırma çalışmaları ile en iyi şekilde düzeltiliyor ve gerekli düzenleme de kusursuz bir şeki

Konsolidasyon Nedir?
Mimaride Konsolidasyon:
İnşaat çalışmalarında meydana gelen hasar ya da dengesiz yapılar, geri dönüşüm ve yapılandırma çalışmaları ile en iyi şekilde düzeltiliyor ve gerekli düzenleme de kusursuz bir şekilde yapılıyor. Bu düzenleme işlemi özellikle Avrupa’da çok daha kusursuz bir şekilde yapılıyor ve %10’luk bir geri dönüşün elde edildiği de belirtiliyor. Bu düzenleme ve düzeltme çalışmalarına verilen genel isim olarak da karşımıza konsolidasyon çıkıyor. Sağlamlaştırma çalışmaları ile birlikte gerekli onarma işlemi daha masrafsız bir şekilde yapılıyor ve bu da geri dönüşümün daha kusursuz bir şekilde yapılmasına yardımcı oluyor. Bu çalışmalar yapı çalışmalarına göre daha hassas ve daha kusursuz bir şekilde yapılıyor ve ortaya profesyonel bir çalışma çıkıyor. 

İnşaatta Konsolidasyon:
Zemin daneleri arasında yer alan su ve su birikintisi bir süre bu alanda kalır ve zemine zarar vermeye başlar. Kısa sürede dışarı çıkmayan su sürekli olarak zemine bir baskı uygular ve bu baskı da yapıya her geçen gün biraz daha zarar verir. Bir süre sonra su birikintisinin artması ile belli bir su akımı meydana gelir ve bu akım desteği ile de su dışarı çıkmaya başlar, inşaatta konsolidasyon işlemi olarak adlandırılan bu işlem uzun bir süreci de beraberinde getiriyor. Zemin üzerinde ve zemin altında meydana gelen su sıkışması olarak karşımıza çıkan konsolidasyon, doğal bir çalışma yöntemidir ve her inşaat yapılanmasında karşımıza çıkmaktadır. Profesyonel ekipler tarafından yürütülen bu süreçte yapılacak hata, suyun daha fazla birikmesine ve zemine daha fazla zarar vermesine neden olur. Konsolidasyon çalışmalarında büyük bir sabır gerekiyor ve bu sabrın yanı sıra gerekli zaman dilimini ve süreci de en iyi şekilde belirlemek gerekiyor.

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.