Aileler Çocuklarının Emlakçı Olmasını İstiyor

TURYAP Genel Müdür Yardımcısı Oğuz Yarsoy, günümüzden yalnızca on iki yıl öncesinde ebeveynlerin, çocuklarını emlak sektörüne yönlendirmek istemediğini fakat mevcut durumda ise sektöre yönelik talebin arttığını belirten açıklamalarda bulundu.

Mühendis, Eczacı Çocuklara Emlak Ofisi Açılıyor

TURYAP Genel Müdür Yardımcısı Oğuz Yarsoy, 330 ofise sahip olan şirketin ofislerinin ikinci kuşağa da geçtiğini belirterek, “12 yıl önce sektöre girdiğimde hoca sınıfa hanginiz çocuğunuzun emlakçı olmasını istersiniz sorusunu sorduğunda hiç kimse el kaldırmadı. Bu durum beni çok sarstı. O zaman ben niye bu işe girdim diye düşündüm. Ancak artık geldiğimiz noktada aileler okulundan yeni mezun olmuş, mimar, mühendis, eczacı çocuklarını bize getirip emlak ofisi açtırmak istiyorlar.” şeklinde konuştu.

Ofis Açmak Ev Almaktan Daha Karlı

Oğuz Yarsoy, ailelerin çocuklarına yönelik yaptıkları yatırımların doğru olmadığını, adeta sisteme bir köle kazandırdıklarını vurguladı. Yarsoy’un konuşmaları,  “Aileler çocuklarını özel okullara yolluyorlar. 14 yıl boyunca yaklaşık 500 bin TL gibi bir servet ödüyorlar. 400 bin TL harcayarak da çocuklarına bir ev ve araba alıyorlar. Sonra aylık 2 bin TL’den bir işe sokuyorlar. Böylece çocuğumuzun hayatı kurtuldu diyorlar. Halbuki sisteme bir köle kazandırıyorlar. Halbuki o ev parasının yarısı olan 150-200 bin lirasıyla çocuğa bir ofis açsalar çocuğun hayatını kurtaracaklar. Böylece harcadığı parayı bir kaç yılda zaten kazanacaklar.”

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz