Miras Vergisine Ait 2. Taksit!

/ 19 Ekim 2018 / 105 / yorumsuz
Miras Vergisine Ait 2. Taksit!

Miras Vergisine Ait 2. Taksit!

 

Miras vergisi özellikle miras kalan kişiler için önemli hususlardan birisi olup, ölen bir kişinin ardından vergi kalmış ise bu mirasçılarını etkilemektedir. Miras vergisinde devlet taksitlendirme imkanı sunmuş olup, bu taksitlendirmede ilk taksitten sonra miras vergisine ait 2. Taksit günüde belirlenmiştir.

Miras vergisine ait olan ilk taksit ödemeleri Mayıs ayı içerisinde yapılmış olup, ikinci taksitlerinin de günü belli olmuştur. Buna göre ise miras vergisi 2. Taksiti 15 gün sonra başlayacağı görülmektedir. İkinci taksite ait ödemeler ise Kasım 1 ile 30 arasında yapılması gerekmektedir. Bu vergiye ait ödemeler 6 taksit şeklinde olup, her yıl 2 taksit şeklinde toplamda 3 yılda ödenmesi gerekmektedir.

 


Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.

1983 Sakarya/Sapanca Doğumlu Öğrenim Durumu : Sakarya Üniversitesi/Emlak ve Emlak Yönetimi Mezunu İktisat Fakültesi/Kamu Yönetimi Mezunu Emlakdanismanlari.com'da danışmanlık yapıyor