Mirasçıların Vergisel Yükümlülükleri Rehberi

 

Vefat durumunda mirasçıların neler yapması gerektiğine dair Mirasçıların Vergisel Yükümlülükleri Rehberi üzerinde bir takım güncellemeler yapıldı. Buna göre ölümden sonra mirasçı ne yapmalı sorusuna net cevaplar bulabiliyorsunuz.

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından hazırlanan yeni güncel metinde mirasçıların ne yapması gerektiğine dair tüm açıklamalar madde şeklinde açıklamayla duyuruldu. Mirasçıların vergisel yükümlülükleri rehberi 2018 adı altında yapılan açıklama oldukça detaylara yer veriyor.

İlgili metinde iki defa değişiklik söz konusu oldu. Sebebi ise vergi kanunlarında yapılan son değişikliklere göre mirasçıların vergi yükümlülükleri güncel bir tabloyla sunuldu. Ölüm halinde mirasçıların ne yapması gerektiğine dair tüm metin dikkatle okunmalıdır.

 

GİB PDF İndir

 

 

 

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz