Muhtar Maaşı 2019

/ 19 Haziran 2018 / 5.963 / yorumsuz
Muhtar Maaşı 2019

Muhtar Maaşı 2019, Muhtarlık Maaşları, Muhtarlık Maaşı 2019

Hepimizin yaşadığı yeri ilk olarak temsil eden ve küçük alanlar içerisinde en yetkili olan kişiler muhtarlardır. Muhtarların farklı yetki alanları, karar alma yetileri gibi durumları oluşsa da en çok merak edilen sorulardan bir tanesi de kazandıkları maaş miktarı olarak dikkat çekmektedir. Nitekim yeni dönemler için muhtar olmayı kendisine hedef olarak seçenlerin belirli soru işaretleri de ortaya çıkmaya başlamış durumda.

MUHTARLAR NE KADAR MAAŞ ALIYOR?

Maaşlarda yaşanan kesintiler, direkt olarak ödenen miktarların azlığı veya yetersizliği gibi pek çok soru muhtar olanların ya da adayların karşısına çıkıyor. İşin kitabına dönecek olursak öncelikle maaş miktarlarının nasıl belirlendiğini detaylandırmamız gerekiyor. 14.750 gösterge rakamının memurların aylık katsayısı ile çarpılmasının ardından ödenekler peşin olarak muhtarlara veriliyor. Bunun da an itibari ile 1,563 liraya tekabül ettiğini söylemek lazım. 2018 yılının en önemli gelişmelerinden bir tanesi de 613 liralık Sosyal Güvenlik Kurumu primlerinin devlet tarafından karşılanması olarak gözler önüne seriliyor.

2019 YILI MUHTAR MAAŞLARI

Her sene düzenli olarak artış gösteren muhtarlık maaşlarının 2019 senesine yaklaştığımız şu günlerde de gündeme tekrar gelmesi son derece normal. Dolayısı ile 2019 muhtar maaşlarında oluşacak miktarın da detaylarına hakim olmamızın kapılarını aralıyor. Belirli oranları bizlere sunan bu maaş göstergelerinden diğer kesintilerin de alınmaması ile beraber 2019 yılında muhtar maaşlarının 2500 liranın üzerine çıkması oldukça mümkün bir konumda yer alıyor.

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.