e-Devlet Üzerinden Aile İçin İkametgah Belgesi Alma

e-Devlet sisteminin vatandaşlara sunduğu hizmetlere bir yenilik geldi. Söz konusu yenilik, “Yerleşim Yeri ve Diğer Adres Belgesi” kapsamında oldu.

Hizmetten Aile de Faydalanabilecek

Vatandaşlar, adres bilgileri ile ilgili bir ihtiyaçlarında e-Devlet üzerinden gerekli belgeyi oluşturup, çıktısını alarak işini halledebiliyordu. “Yerleşim Yeri ve Diğer Adres Belgesi” hizmetine gelen yenilik ile kişinin ailesi de bu hizmetten, söz konusu kişi üzerinden yararlanabiliyor.

Eş ve Çocuklar Faydalanabiliyor

e-Devlet üzerinden “Yerleşim Yeri ve Diğer Adres Belgesi” kısmına giriş yapıldığında panel üzerinde belgenin kimin için alınacağı seçilebiliyor. Sunulan seçenekler “Kendisi” ve “Eş / Çocuk” şeklinde. Çocuklar için henüz ergin olmama koşulu bulunuyor. Belirtilen aile bireyleri haricinde kişiler için belge alınamıyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz