Mülk Sahiplerinde Dövizle Kiralama İnadı

 

Geçtiğimiz günlerde yürürlüğe giren ve gerek haber kanallarında gerekse haber sitelerinde açık açık beyan edilen kiralıkların döviz kurundan çıkması ve Türk Lirasının değer kaybetmemesi için Cumhurbaşkanlığının kararnamesinde yayınlanmasına rağmen halen ilanların döviz üzerinde olduğu gözlere çarpıyor. Öyle ki verilen ilanların bu kararnameden sonra olduğu da dikkatleri çeken diğer bir bilgi olarak gündeme geliyor.

3 Eylül 2018 tarihinde kararnamenin yayınlanmasının ardından döviz üzerinden kiraların yasak olması ile ilişkin bazı mülk sahiplerinin buna tepki gösterdiği ve halen daha inatla döviz üzerinden kiraya vermek istemesi gözlemlendi. Döviz ve üzerinden kiraya verilen yerler emlakçıda olduğu için emlakçıların bu konuda aranmasında mülk sahibinin talebi üzerine biz ilanı bu şekilde veriyoruz diye açıklamalar yapıldı.

Mülk Sahiplerine Kiracılardan Tepki

 

Türkiye üzerinde kiralık olan yerlerin ilanının paylaşıldığı sitelere göz atan perakende ve ofis kiralamak isteyen kişiler halen daha döviz üzerinden kiraya vermek isteyen kişileri gördükçe tepkilerini gizlemedi. Özellikle İstanbul’da bu durumun yaygın olmasından dolayı isyan eden kiracılar, TL üzerinden kiralamak istemektedir. Bu durumda emlakçılar yaptıkları açıklamada mülk sahiplerinin istediğini belirtse de belli sabit bir kur üzerinden bunun yapıldığını da ilave etti.

Erdoğan Açıkça Uyarıda Bulunmuştu!

 

Erdoğan konu ile ilgili açıklamasında kesin ve net bir şekilde fikrini beyan etmiş olup, konu ile ilgili uyarılarda bulunmuştu. Hatta söyleminde “Türk Lirası dururken hala dolar ile hareket edecek olursanız kusura bakmayın takkeleri değişiriz. Burası Türkiye. Buranın parası Türk Lirası” diyerek kesin fikrini iletmişti.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz