Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum bir açıklama yaparak İmar barışı kapsamında bazı açıklamalar yaparak, Sarıyer’in hem mülkiyet hemde tapu sorunlarının çözüleceğini duyurdu. İşte detaylar…

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, kısa süre önce düzenlenen İmar Barışı Yasası hakkında bir etkinlikte Sarıyer vatandaşlarıyla bir araya gelerek önemli açıklamalarda bulundu. Yapılan açıklamalarda Sarıyer’in hem mülkiyet hemde tapu sorunların var olduğunu ve bu konuda ciddi çalışmalar yaparak sorunların ortadan kaldırılacağını dile getirdi. İBB Sarıyer Kültür Merkezi‘nde düzenlenen etkinlikte ayrıca mülkiyet konusuna yönelik ciddi bir sorun ile karşı karşıya kalan Sarıyerli vatandaşlar ile birçok vatandaş katılım sağladı.

Sarıyerlilerin hakları savunuldu!

Sarıyer’de birçok sorun olduğunu dile getiren Kurum, bir açıklama daha yaparak, Salih başkanımızın ilçe başkası olduğu zamanlarda vatandaşların imar ve mülkiyet sorunları için bizlerle iletişime geçtiğini söyledi. Salih başkanın yanımıza gelip, sorunları çözmek için vatandaşlara söz verdiğini açıkladı. Bu bakımdan vatandaşların hakları sonuna kadar savunuldu. Sarıyer’de mülkiyet ile tapu sorunlarının çözülüp, kentsel dönüşüm kapsamında çalışmalara tam gaz devam edileceğini belirtildi.

Özellikle Gümüşdere ile Kısırkaya‘da 17 bin vatandaşı yakından ilgilendiren imar planlarının son aşamasında olduğu dile getirildi. Sürecin sonuçları ise vatandaşları çok fazla memnun edecek şekilde olacağı söylendi. Bu açıklamalardan sonra Sarıyer’li vatandaşların sorunlarının kısa süre içerisinde çözüleceği tahmin ediliyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz